Aktualności Aktualności

Sekcja Dziennikarstwa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych możliwością doszlifowania warsztatu dziennikarskiego na spotkanie sekcji dziennikarstwa politycznego i redakcji "Drugiego Obiegu" jutro o 19.00 w Tekturze przy ul. Krupniczej (duży stolik).

 

 

 

 

 

 

Debata

Reprezentanci Koło Nauk Politycznych UJ zwyciężyli w debacie w ramach Ligi Debat Oksfordzkich  z drużyną Uniwersytetu Ekonomicznego. Nasi przedstawiciele bronili tezy "Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest nieprzyjazny dla banków działających w Polsce" .

Gratulujemy Mateuszowi Ambrożkowi, Maciejowi Gurgulowi, Mateuszowi Rojewskiemu i Adamowi Targowskiemu i życzymy dalszych sukcesów!

Pierwsze spotkanie Bojówki Filmowej

Bojówka Filmowa KNP UJ serdecznie zaprasza wszystkich na pierwszy seans. W najbliższą niedzielę [27.10] o godz. 18.00 w Cudownych Latach oglądać będziemy film Normana Jewisona "...I sprawiedliwość dla wszystkich". 

Arthur Kirkland, w którego wciela się znakomity Al Pacino, to młody prawnik, idealista. Jego silna wiara w sprawiedliwość zostaje poddana próbie, kiedy decyduje się przyjąć rolę obrońcy sędziego, oskarżonego o gwałt.

Zapraszamy!

Spotkanie SNRP: Kryzys polityki?

Drugie spotkanie Sekcji Niezależnej Refleksji Politycznej z dr hab. Piotrem Kimlą będzie koncentrować się wokół kryzysu tradycyjnie rozumianej władzy politycznej. 
 

W zrozumieniu problemu pomogą dwa teksty:
1) "Fatalny urok demokracji" prof. Marcina Króla
2) "O paradoksie władzy w czasach pryncypatu" Jana Rokity

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/162864980588156/


Zapraszamy!

 

 

10 numer 2O już w Internecie!

Zachęcamy do lektury dziesiątego już numeru czasopisma Drugi Obieg:

Dołącz do nas: