Aktualności Aktualności

DRUGI OBIEG 19, DEBATA

16 grudnia odbyło się spotkanie promocyjne #DO19: PARLAMENTARNY DRUGI OBIEG. W ramach niego przeprowadzona została debata "Druga izba parlamentu: rola Senatu w współczesnej Polsce", Prelegentami byli: dr Łukasz Jakubiak (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ), dr Maciej Zakrzewski (Instytut Historii UP JPII), dr Krzysztof Mazur (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego). 

WARSZTATY DZIENNIKARSTWA POLITYCZNEGO

Redakcja Drugiego Obiegu serdecznie zaprasza na WARSZTATY DZIENNIKARSTWA POLITYCZNEGO, które odbędą się 30 listopada (poniedziałek) o godz. 19.30 w Metaforma Cafe (Powiśle 11).

Podczas warsztatów poznacie techniki pisania ciekawych artykułów o tematyce politycznej i nie tylko. Dowiecie się, jak wygląda praca dziennikarza i jak studenci naszego Instytutu zdobyli pracę w największych redakcjach w Polsce.

Naszymi gośćmi będą dziennikarze Dziennika Polskiego: 
Arkadiusz Maciejowski oraz Piotr Tymczak
a także byli redaktorzy Drugiego Obiegu: 
Sylwia Nowosińska (Dziennik Polski), 
Kamil Popiela (Gazeta Wyborcza) 
oraz Aleksandra Gieracka (Fakty Interia.pl).

W tym samym czasie będzie mogli wziąć udział w Andrzejkach organizowanych przez Metaforma Cafe.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/414113185455395/

 

Kawa na poziomie z wiceministrem, dr. Piotrem Dardzińskim

"Kawa na poziomie" to cykl spotkań studentów z wykładowcami, które odbywają się poza uczelnią, zawsze w bardzo miłej atmosferze. Rozmowy przy kawie pozwalają zmniejszyć dystans między studentem i wykładowcą, nawiązać ciekawe dyskusje i poruszyć dodatkowe tematy w bardziej kameralnym gronie.

W poniedziałek będziemy mieli przyjemność porozmawiać przy kawie z dr. Piotrem Dardzińskim, niedawno nominowanym na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby porozmawiać o pracy w ministerstwie czy o planowanych reformach szkolnictwa wyższego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do spotkania i dyskusji!
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1028540020511458/

Kawa na poziomie z dr. hab. Aleksandrem Głogowskim

"Kawa na poziomie" to cykl spotkań studentów z wykładowcami, które odbywają się poza uczelnią, zawsze w bardzo miłej atmosferze. Rozmowy przy kawie pozwalają zmniejszyć dystans między studentem i wykładowcą, nawiązać ciekawe dyskusje i poruszyć dodatkowe tematy w bardziej kameralnym gronie.

We wtorek będziemy mieli przyjemność porozmawiać przy kawie z dr. hab. Aleksandrem Głogowskim o atakach terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu i Bejrucie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do spotkania i dyskusji.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/433549433507379/

19. Drugi Obieg

Redakcja czasopisma "Drugi Obieg" ma przyjemność zaprosić wszystkich studentów do włączenia się w przygotowanie 19 numeru czasopisma "Drugi Obieg".

Jako temat przewodni wybraliśmy hasło: parlamentaryzm. Chcielibyśmy, aby artykuły opublikowane w najnowszym numerze nieregularnika dotykały tematyki parlamentaryzmu z perspektywy działów: DO_POLSKA, DO_ŚWIAT, DO_HISTORIA, DO_PRAWO, DO_PERSPEKTYWY_I_OPINIE, DO_LUDZIE. Mile widziane będą także teksty niezwiązane konkretnie z parlamentaryzmem do działów DO_KULTURA, DO_FILOZOFIA i DO_EKONOMIA.

Zachęcamy do nadsyłania artykułów do 25 listopada na adres: drugiobiegknp@gmail.com. Szczegółowe wytyczne dotyczące redagowania tekstów znajdują się w zakładce "Do pobrania".

Informujemy, że publikacja w "Drugim Obiegu" liczona jest do punktacji we wniosku o stypendium rektora dla najlepszych studentów

 

Dołącz do nas: