Aktualności Aktualności

Sekcja badawcza KNP UJ

Sekcja badawcza KNP UJ nawiązuje do tradycji grup badawczych działających w obrębie KNP UJ na przestrzeni lat jego funkcjonowania. Zachęcamy do tego by spojrzeć na świat polityki okiem POLITOLOGA. Oferujemy doświadczenie przydatne nie tylko na studiach ale także w przyszłej pracy. Jesteśmy otwarci na wszystkie inicjatywy.

Jednym z większych naszych przedsięwzięć jest realizacja badań we współpracy z kołami nauk politycznych z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu w Białymstoku. Badamy wspólnie to jak studia politologiczne wpływają na postawy polityczne studentów. Analizujemy jakie są a jakie powinny być studia politologiczne i jaka jest aktualnie rola politologów w polityce. 

Lubisz zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi? Myśleć? Analizować? My lubimy ciekawe pomysły i staramy się pomóc w ich realizacji! Ułatwimy przeprowadzenie badań, wydanie raportu, pozyskanie funduszy. Napisz do nas!

 

 

 

Szlachetna Paczka KNP UJ

⭐🎄Koło Nauk Politycznych UJ dzieli się radością nadchodzących świąt!🎄⭐

W tym roku obdarujemy rodzinę z Krakowa: Pani Barbarę, Pana Andrzeja i ich synka Jerzego.

Wszystkie rzeczy którymi możemy się podzielić bądź które możemy zakupić będziemy dostarczać do Siedziby KNP UJ na Jabłonowskich 5 tak żebyśmy mogli je dostarczyć na finał programu. Przed dostarczeniem prosimy o kontakt z Panią 🌟 Natalia Rajtar 🌟 koordynatorką Szlachetnej Paczki KNP UJ na facebook'u albo pod numerem telefonicznym 📞513315825.

🎁PODARUNKI ZBIERAMY DO 9.12.🎁

💝LICZYMY NA WAS💝

❗PAMIĘTAJCIE, NIEWIELKI GEST DLA NIEKTÓRYCH ZNACZY BARDZO WIELE❗

https://www.facebook.com/events/1760851287501514/

CETA - debata

Koło Naukowe Europeistyki UJ oraz Koło Nauk Politycznych UJ zapraszają na debatę pt. "CETA - co o tym myśleć?".

Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między Kanadą i Unią Europejską została podpisana przed miesiącem w Brukseli. CETA obejmuje wiele aspektów współpracy gospodarczej tj. handel towarami i usługami, inwestycje, w tym ich ochrona, zamówienia publiczne, handlowe aspekty własności intelektualnej, konkurencja, ochrona konsumenta.

Zdania na temat niedawno podpisanej umowy są podzielone. Kto zyska a kto straci? Jakie znaczenie dla Polski będzie miała CETA? Na te, ale także inne pytania odpowiedzą nasi goście:

Prof. Kazimierz Lankosz - prawnik (Zakład Prawa Międzynarodowego UJ)
Dr Joanna Orzechowska-Wacławska - ekonomistka oraz socjolożka (Instytut Europeistyki UJ)
Dr Marcin Tarnawski - politolog (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ)

Spotkanie odbędzie się w Auli Małej Auditorium Maximum UJ 5 grudnia w godzinach 17-19.
 

https://www.facebook.com/events/927426710724111/

 

 

RODM

Dnia 29 listopada bieżącego roku członkowie naszego Koła uczestniczyli w inicjatywie zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Ośrodek Myśli Politycznej.

Warsztaty dotyczyły analizy danych z zakresu stosunków międzynarodowych i były prowadzone przez dr Błażeja Sajduka.

Uczestnicy po wysłuchaniu części teoretycznej mogli wykazać się nabytą wiedzą pracując w kilkuosobowych podzespołach.

ZEBRANIE WALNE - PODSUMOWANIE

Dnia 23 listopada bieżącego roku do grona Zarządu Koła dołączył długo oczekiwany Członek ds. Finansów. Nowo wybraną osobą została Natalia Rajtar
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!

Ponadto Członkowie Koła omawiali zbliżający się wyjazd naukowy do Warszawy, pracę w czasopiśmie "Drugi Obieg" oraz udział w akcji "Szlachetna Paczka".
 

Wszystkich nieobecnych zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach i wydarzeniach.

 

Dołącz do nas: