Aktualności Aktualności

Gala Boksu Intelektualnego - powstanie warszawskie

 

Seria debat oksfordzkich „Gala Boksu Intelektualnego UJ vs. Ignatianum” miała swój początek w listopadzie 2011r. Pierwsza z cyklu dyskusja „Palestyna w ONZ – za czy przeciw?” przyciągnęła znaczną liczbę zainteresowanych.

Pomysłodawcami i organizatorami spotkań są studenci z Koła Nauk Politycznych UJ i Koła Politologów Akademii Ignatianum. Opiekunem projektu jest dr Michał Wenklar. Cykl ma na celu zacieśnienie współpracy między uczelniami , a także trening retoryki i erystyki. Uczestnicy biorą udział w szkoleniach przygotowujących prowadzonych przez marszałka debaty – mgr Michała Zabdyra – Jamroza.

Poruszane są tematy ważne, które wzbudzają wiele kontrowersji. Członkowie drużyn to pasjonaci dyskutowanych zagadnień. Na każdym spotkaniu obecny jest ekspert, który wygłasza komentarz do wypowiedzi uczestników. Zgodnie z konwencją debat oksfordzkich, o tym, kto wygrał decyduje publiczność w tajnym głosowaniu. Do tej pory odbyły się dwa spotkania.

Kolejna debata dotyczyć będzie kwestii słuszności powstania warszawskiego. Drużyny wylosowały już stanowiska, których będą bronić. Dyskusji przyglądał się będzie marszałek debaty, a także ekspert z Instytutu Historii UJ.

Kto zwycięży tym razem? Możecie się o tym przekonać 19 marca o 18:00 w siedzibie Akademii Ignatianum, na ul. Kopernika 26, w Sali 412.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja o stronie

Koło Nauk Politycznych UJ uruuchomiło nową stronę!

Dołącz do nas: